AcasăRecomandariOlaroiu isi pregateste plecarea din Emirate

Olaroiu isi pregateste plecarea din Emirate

Antrenorul roman Cosmin Olaroiu s-a cam saturat de fotbalul din Emiratele Arabe Unite, cred jurnalistii din zona.

Cosmin Olaroiu, negru de suparare pe arbitrii din Emirate

In derby-ul cu Al Ain, fosta sa echipa, Olaroiu s-a lovit de un arbitraj cum numai Fane Fieraru (Istvan Kovacs) este capabil. Primul semn ca la acest joc urmeaza sa se intample ceva a fost dat de federatia din Emirate, care n-a acceptat ca partida sa fie condusa de o brigada din strainatate, asa cum se astepta. In schimb, a fost delegat „centralul” Yaquob Al Hammadi, despre care presa araba a scris c-a defavorizat pe fata formatia Al Ahli: „Arbitrul i-a refuzat un penalty lui Carlos Munoz in ultimul minut al meciului. Nu doar ca n-a primit lovitura de la 11 metri, dar munoz s-a vazut eliminat, incasand al doilea «galben» pentru proteste. Totusi, chiar daca actiunile lui nu pot fi scuzate, antrenorul lui Al Ahli are dreptate. Arbitrul Yaquob Al Hammadi a facut o greseala imensa, refuzandu-le victoria celor de la Al Ahli”. Faza cu pricina s-a petrecut in prelungirile intalnirii, la scorul de 1-1. Ziaristii prezenti la meci povestesc ca „Olaroiu a privit cum arbitrul i-a refuzat un penalty, dupa care a explodat. Protestand vehement, tehnicianul roman a avut aceeasi soarta”. Nu este exclus ca fostul „principal” al Stelei sa aiba probleme din cauza acestei iesiri nervoase. Cosmin Olaroiu a fost condamnat la trei luni de inchisoare cu suspendare de un tribunal din Abu Dhabi, iar orice abatere ii poate aduce activarea pedepsei.