AcasăSPORTReal i-a pierdut pe Modric si Bale

Real i-a pierdut pe Modric si Bale

Modric (foto) si Bale, doua absente de marca pentru Real

Pentru mijlocasul croat Luka Modric sezonul s-a incheiat in repriza a doua a partidei cu Malaga, din Primera Division, scor 3-1 pentru Real Madrid.

Titular in linia mediana a „galacticilor” si considerat fotbalistul in jurul caruia se invarte tot jocul Realului, Modric nu va mai lovi mingea in urmatoarele sase saptamani, anunta presa spaniola. Croatul a fost inlocuit in repriza secunda a meciului cu Malaga dupa ce a suferit o intindere la genunchiul drept. Accidentarea pica intr-un moment nepotrivit pentru Real, echipa aflata in lupta cu  Barcelona pentru titlul de campioana a Spaniei. Iar miercuri este programata mansa retur a „sfertului” cu Atletico, din Liga Campionilor!