AcasăSPORTReal Madrid a castigat Cupa Regelui, dupa ce a invins-o pe Barcelona!

Real Madrid a castigat Cupa Regelui, dupa ce a invins-o pe Barcelona!

Real Madrid a reusit o victorie fabuloasa miercuri seara! A castigat Cupa Regelui dupa ce a invins-o pe Barcelona in finala, cu scorul 2-1.

Desi Cristiano Ronaldo a lipsit, madrilenii au deschis scorul in minutul 10, prin Di Maria. Barcelona a reusit sa egaleze in in minutul 69 dupa ce Bartra a reusit un gol spectaculos cu capul. Catalanii au controlat finalul partidei, insa, potrivit gsp.ro, o cursa nebuna reusita de Gareth Bale in minutul 85 a adus Cupa pe Bernabeu.

Aceasta a fost a 7-a finala in Cupa Regelui intre Real Madrid si FC Barcelona, iar este a patra oara cand Real Madrid castiga. In total, cele doua formatii s-au intilnit de 33 de ori in aceasta competitie. S-au inregistrat 14 victorii pentru catalani, 12 pentru madrileni si 7 remize.