AcasăSPORTReghecampf, batut in finala Ligii Campionilor

Reghecampf, batut in finala Ligii Campionilor

Al Hilal, formatia antrenata de Laurentiu Reghecampf, a pierdut, scor 0-1, meciul cu Western Sydney Wanderers din prima mansa a finalei Ligii Campionilor Asiei.

Trupa lui Reghecampf a dominat partida din deplasare si si-a creat mai multe ocazii de a marca, dar singurul gol al partidei a fost reusit, in minutul 64, de mijlocasul Tomi Juric, fotbalist care abia intrase pe teren la gazde.

Aruncat in lupta inca din primul minut, fostul stelist Mihai Pintilii a bifat toate cele 90 de minute ale partidei, dar nu a reusit sa fie omul decisiv pentru Al Hilal.

Returul va avea loc pe 1 noiembrie, la Riyadh. Este prima data cand Al Hilal trebuie sa intoarca un deficit in fazele eliminatorii. Pana acum, formatia antrenata de Laurentiu Reghecampf a castigat prima mansa atat in optimi, 1-0 la Bunyodkor, cat si in sferturi si in semifinale, respectiv 1-0 cu Al Sadd si 3-0 cu Al Ain.