AcasăSPORTRomânia - Albania 0-1. „Tricolorii” au înfrânt!

România – Albania 0-1. „Tricolorii” au înfrânt!

România – Albania s-a terminat 0-1, un rezultat nedrept dacă ne raportăm la ce s-a jucat la Lyon. În repriza secundă, fotbaliștii lui De Biasi au ratat cât pentru două, trei partidei, dar au reușit și câteva faze de Playstation.

A fost spectacol pe teren și în tribune, cu echipa României într-un rol de sparring-partner pe care l-a interpretat corect, adică fără să deranjeze în vreun fel actorul principal.

Dacă la pauză scriam că România a arătat cele mai slabe 45 de minute văzute până acum la acest turneu final, se impune un update: România a arătat cele mai urâte 90 de minute de la Euro, un coșmar pentru fotbalul care se joacă în 2016.

Avem un selecționer depășit și niște „vedete” care la 20 de ani sunt preocupate de ultimele tendințe în arta tatuajelor, nicidecum de cum se face o preluare și cum se șutează corect în minge.